Cookies ger oss information om hur du använder sajten, så att vi kan förbättra upplevelsen för dig. Läs mer om cookies här.

Kontakta oss på Kulturama Grundskola Danvikstull och Hammarby Sjöstad

Frågor gällande ansökan

ansokning.hs@kulturama.se

Skolexpedition

Kulturama Grundskola Danvikstull (åk 4-5)
Therese Winroth Dahl
010-157 62 98 / 0735-09 80 61
therese.winrothdahl@kulturama.se

Hammarby Sjöstad (åk 6-9)
Malin Johansson
010-157 62 57 / 0732-74 51 32
malin.johansson@kulturama.se

Kulturamas växel

010-157 61 00

Postadress

Box 19193
104 32 Stockholm

Besöks- och leveransadresser

Kulturama Grundskola Hammarby Sjöstad
Virkesvägen 21
120 30 Stockholm

Kulturama Grundskola Danvikstull
Alsnögatan 7b
116 41 Stockholm

Skolledning

Rektor

Annette Hansell, enheterna Hammarby Sjöstad och Danvikstull
010-157 62 08 / 0735 10 50 54
annette.hansell@kulturama.se

Biträdande rektorer

Sara Herre, enhet Hammarby Sjöstad åk 6-9
010-157 62 09 / 0735 31 64 07
sara.herre@kulturama.se

Myrthel Hermansson, enhet Danvikstull åk 4-5
010-157 64 91 / 0738 68 34 78
myrthel.hermansson@kulturama.se

Studie- och yrkesvägledare (SYV)

Annika Räfsbäck
0721 42 01 52
annika.rafsback@kulturama.se

Elevhälsoteam

Gia Franzén, Specialpedagog åk 4-5 på Kulturama Danvikstull
070-444 42 98
gia.franzen@kulturama.se

Annica Jobrant, Skolsköterska åk 6-9
070-190 77 49
annica.jobrant@kulturama.se

Gunnel Kronberg, Kurator
072-079 08 88
gunnel.kronberg@kulturama.se

Sebastian Olsson, Kurator åk 6-9
073-530 71 00
sebastian.olsson@kulturama.se

Annika Räfsbäck, Studie - och yrkesvägledare
annika.rafsback@kulturama.se

Saga Skimrin, Specialpedagog åk 6-9
073-523 60 74
saga.skimrin@kulturama.se

Annica Österberg, Skolsköterska åk 4-5, mån-tis, fre ojämn vecka.
070-333 94 03
annica.osterberg@kulturama.se

Fritidsklubben

0738 66 91 68

Restaurang och café

Emma Törnros, Restaurangchef
emma.tornros@medborgarskolan.se