Cookies ger oss information om hur du använder sajten, så att vi kan förbättra upplevelsen för dig. Läs mer om cookies här.

Tjej håller i mobiltelefon

Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss på Kulturama Gymnasium! Här hittar du samtliga kontaktuppgifter till skolan.

Skolkansli Kulturama Gymnasium

CSN, Elevregistrering
Karoline Pauli
010-157 50 12
karoline.pauli@kulturama.se

Kontaktpersoner profilinriktningar

Artist & musiker (huvudinstrument)/(Singer/songwriter), Musikproduktion, Natur/Musik

Dans, Musikal, Natur/Dans

Film och Foto

Konst & Design, Natur/Bild

Teater

Rektor

Kulturama Gymnasium Hammarby Sjöstad,
Kulturama Gymnasium Natur

Rektor samt ansvarig för teater/dans/musikal

Fredrik Engström
010-157 62 43
fredrik.engstrom@kulturama.se

Biträdande rektor, Gymnasiegemensamma ämnen och Naturvetenskapsprogrammet

Marit Wikström
010-157 62 91
marit.wikstrom@kulturama.se

Biträdande rektor, Foto/Film/Konst&Design

Mattias Wallin
010-157 63 58
mattias.wallin@kulturama.se

Biträdande rektor, Artist & musiker

Torbjörn Langborn (tf biträdande rektor)
010-157 62 68
torbjorn.langborn@kulturama.se

Aleks Brdarski (föräldraledig)
aleks.brdarski@kulturama.se

Kulturamas växel

010-157 61 00
gymnasium@kulturama.se

Postadress

Box 19193, 104 32 Stockholm

Besöks- och leveransadress

Virkesvägen 21 (Hammarby Sjöstad)
120 30 Stockholm

Studie- och yrkesvägledare

Lasse Nyquist
076-172 39 32
lasse.nyquist@kulturama.se

Restaurang och café

Emma Törnros, restaurangchef
emma.tornros@medborgarskolan.se

Elevhälsoteamet

Studie- och yrkesvägledare

Lasse Nyquist
076-172 39 32
lasse.nyquist@kulturama.se

Specialpedagoger

Jenny Naroskin
010-157 62 96
jenny.naroskin@kulturama.se

Malin Taube
Även lärare i svenska och svenska som andraspråk
070-190 87 79
malin.taube@kulturama.se

Skolsköterska

Annette Hällström
010-157 63 37
annette.hallstrom@kulturama.se

Skolläkare

Vasilky Vanky
Tidsbokning genom skolsköterskan

Skolkurator

Katarina Hellström
072-719 44 11
katarina.hellstrom@kulturama.se