Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss på Kulturama Gymnasium! Här hittar du samtliga kontaktuppgifter till skolan.

Skolkansli Kulturama Gymnasium

Kontakt vid byte till Kulturama Gymnasium:
Lasse Nyquist
076-172 39 32
lasse.nyquist@kulturama.se

CSN, Elevregistrering, Betyg:
Karoline Pauli
010-157 50 12
karoline.pauli@kulturama.se

Kulturamas växel

010-157 61 00
gymnasium@kulturama.se

Postadress

Box 19193, 104 32 Stockholm

Besöks- och leveransadress

Virkesvägen 21 (Hammarby sjöstad)
120 30 Stockholm

Kontaktpersoner profilinriktningar

Rektor samt ansvarig för Teater
Lovisa Jansson
010-157 65 11
lovisa.jansson@kulturama.se

Biträdande rektor, Gymnasiegemensamma ämnen och Naturvetenskapsprogrammet, Dans, Musikal
Marit Wikström
010-157 62 91
marit.wikstrom@kulturama.se

Biträdande rektor, Foto, Film, Skrivande, Konst & Design
Mattias Wallin
010-157 63 58
mattias.wallin@kulturama.se

Biträdande rektor, Artist & Musiker, Låtskrivare & Artist, Musikproduktion
Helene Franzén
010-157 62 38
helene.franzen@kulturama.se

Restaurang och café

Emma Törnros, restaurangchef
emma.tornros@medborgarskolanstockholm.se

Elevhälsoteamet

Studie- och yrkesvägledare

Lasse Nyquist
076-172 39 32
lasse.nyquist@kulturama.se

Specialpedagoger

Jenny Naroskin
010-157 62 96
jenny.naroskin@kulturama.se

Malin Taube
Även lärare i svenska och svenska som andraspråk
070-190 87 79
malin.taube@kulturama.se

Skolsköterska

Belinda Nikolajeff
010-157 63 37
belinda.nikolajeff@kulturama.se

Skolläkare

Vasilky Vanky
Tidsbokning genom skolsköterskan

Skolkurator

Katarina Hellström
072-719 44 11
katarina.hellstrom@kulturama.se