Cookies ger oss information om hur du använder sajten, så att vi kan förbättra upplevelsen för dig. Läs mer om cookies här.

Kontakta oss

Har du frågor om våra utbildningar, välkommen att höra av dig till oss!

Kulturama Utbildningar (Konst- och Kulturutbildningar)

Skolkansli Konst- och Kulturutbildningar

CSN
Karoline Pauli
010-157 50 12
karoline.pauli@kulturama.se

Human Finans
Lotta Schönning
010-157 64 13
lotta.schonning@kulturama.se

Rektor

Ylva Nordin (sjukskriven)
ylva.nordin@kulturama.se

Helene Franzén (tf rektor)
010-157 62 38
helene.franzen@kulturama.se

Kontaktpersoner Dans, Musikal, Teater

Ylva Nordin (sjukskriven)
ylva.nordin@kulturama.se

Tobias Anderson
010-157 64 45
tobias.anderson@kulturama.se

Helene Franzén
010-157 62 38
helene.franzen@kulturama.se

Kontaktpersoner Foto, Film

Oskar Willers
010-157 63 06
oskar.willers@kulturama.se

Mattias Wallin
010-157 63 58
mattias.wallin@kulturama.se

Kontaktpersoner Musik, Sång, Singer/Songwriter och Musikproduktion

Aleks Brdarski
010-157 63 55
aleks.brdarski@kulturama.se

Lotta Schönning
010-157 64 13
lotta.schonning@kulturama.se

Kontaktperson Opera, Klassisk sång

Eva Österberg
010-157 63 10 / 0733-76 19 10
eva.osterberg@kulturama.se

Skolchef Kulturama

Johan Adler
010-157 64 20
johan.adler@medborgarskolanstockholm.se

Besöks- och leveransadress

Virkesvägen 21, Hammarby Sjöstad
120 30 Stockholm

Postadress

Box 19193
104 32 Stockholm

Kulturamas växel

Kulturamahuset
Virkesvägen 21, Hammarby Sjöstad
010-157 61 00
info@kulturama.se