Cookies ger oss information om hur du använder sajten, så att vi kan förbättra upplevelsen för dig. Läs mer om cookies här.

Kontakta oss

Har du frågor om våra utbildningar, välkommen att höra av dig till oss!

Kulturama Utbildningar (Konst- och Kulturutbildningar)

Skolkansli Konst- och Kulturutbildningar

CSN, Human Finans
Karoline Pauli 010-1575012
karoline.pauli@kulturama.se

Rektor

Ylva Nordin
010-157 63 69
ylva.nordin@kulturama.se

Ämnesansvariga Dans, Musikal, Teater

Ylva Nordin
010-157 63 69
ylva.nordin@kulturama.se

Britt-Inger Sundbring
010-157 64 45
britt-inger.sundbring@kulturama.se

Helene Franzén
helene.franzen@kulturama.se

Johanna Hagström Wigers (Teater)
010-1575015
johanna.hagstrom.wigers@kulturama.se

Ämnesansvariga Foto, Film

Oskar Willers
010-157 63 06
oskar.willers@kulturama.se

Torbjörn Langborn
010-157 62 68
torbjorn.langborn@kulturama.se

Ämnesansvariga Musik, Sång, Musikproduktion och Komposition

Aleks Brdarski
010-157 63 55
aleks.brdarski@kulturama.se

Ämnesansvariga Opera, Klassisk sång

Eva Österberg
010-157 63 10 / 0733-761910
eva.osterberg@kulturama.se

Skolchef Kulturama

Johan Adler
010-157 64 20
johan.adler@medborgarskolan.se

Besöks- och leveransadress

Virkesvägen 21, Hammarby Sjöstad
120 30 Stockholm

Postadress

Box 19193
104 32 Stockholm

Kulturamas växel

Kulturamahuset
Virkesvägen 21, Hammarby Sjöstad
010-157 61 00
info@kulturama.se